Çalışma Koşulları Nelerdir ?•    Work & Travel programında öğrenciler özellikle yaz aylarında turizm sektöründe ortaya çıkan iş gücü ihtiyacını karşılayacak, hizmet sektörünün fazla tecrübe gerektirmeyen işlerinde çalışırlar.

•    Program kapsamında, ücretlendirme saat üzerinden yapılmaktadır. İş yoğunluğuna göre haftada 32 ila 40 saat arasında çalışarak saat başına 7,50 ila 10,00 USD arasında kazancınız olacaktır.

•    Ayrıca bahşişler alarak, fazla mesai yaparak veya ikinci ve üçüncü işlerde çalışarak kazancınızı arttırma imkânınız vardır. Programa A.B.D. hükümeti garantisi altında J1 vizesi alarak katıldığınız için yasal çalışma izniniz bulunmaktadır.

•    Program süresi maksimum 4 aydır, bu süreden fazla çalışan öğrenciler program sonunda ülkeden çıkış yaparken çeşitli problemlerle karşılaşabilmektedirler.

Çalışma koşullarınızın tam olarak neler olacağı, işe yerleştirildikten sonra gelecek olan İş Kontratı’nda (Job Offer) açıkça belirtilmektedir. Bu koşulları dikkatlice okuyarak, sizden beklenilenler ve sunulacak olan imkanlar hakkında detaylı bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. İş Kontratının bütün taraflarca imzalanması, çalışma koşullarının kabul edildiği anlamına gelmektedir.

UKLAABROAD Canlı Destek

Bizi Arayın


Bize Yazın


Bize Uğrayın


Bizi Takip Edin